nedeľa 23. októbra 2011

Vynovený pohľad s 3D mihalnicami


Dlhé, husté a vytočené - kto sa môže pochváliť takýmito prirodzenými riasami? Ruku zdvihla zrejme len malá hŕstka žien a tie ostatné sa snažia nedokonalé mihalnice doladiť špirálou. Ak chcete ešte lepší efekt, ako vie ponúknuť čierna farba z kefky, máte možnosť umelých mihalníc, ktoré však pre mnohých nielen podľa názvu, ale aj na pohľad pôsobia umelo. Čo teda robiť? Môžete vyskúšať obľúbenú techniku 3D mihalníc.

Čo je to 3D technika?

O 3D mihalniciach ste už mohli počuť pomerne veľa, lebo ide o jednu z novších a zároveň aj najobľúbenejších metód predlžovania mihalníc. Jej tajomstvom je aplikovanie umelej mihalnice priamo na tú prirodzenú, a to kus po kuse. Časovo i finančne je síce táto technika náročnejšia než nalepenie celého radu mihalníc, no za investovaný čas a peniaze by ste mali získať prirodzene vyzerajúci pohľad.


„3D mihalnice som prvý raz vyskúšala pred kamarátkinou svadbou a odvtedy chodím na dopĺňanie pravidelne. Pokus vyšiel na jednotku, moje oči vyzerajú absolútne prirodzene a ľudia ma chvália, ako je možné, že mám také výrazné a dlhé riasy," priznala obchodníčka Nika.



Aké sú 3D mihalnice?

Aplikovanie týchto mihalníc by ste mali nechať na odborníka. Na internete síce objavíte lákavé sady za oveľa nižšiu sumu, lenže profesionálny prístup je pre prirodzený pohľad základom. Mihalnice sú dostupné v rôznych hrúbkach, dĺžkach a materiáloch, pričom tie pravé pre vás vyberá kozmetička. Je dôležité, aby boli takmer identické s tými vašimi a aby ste nemali ťaživý pocit na očiach.

3D mihalnice sú vyrábané z prírodných materiálov a lepidlá, ktorými sa aplikujú na vaše mihalnice sú iné ako tie, ktoré sa používajú pri lepení trsov či celých radov mihalníc. Schnú veľmi rýchlo, sú celkom nenápadné a čo je dôležité, aplikujú sa na mihalnicu a nie na pokožku. Preto sú 3D mihalnice vhodné aj pre citlivé oči.

Ako dlho vydržia?

Trvácnosť 3D mihalníc záleží od vašich prirodzených mihalníc a takisto od vašej starostlivosti. S vypadnutou prirodzenou mihalnicou prichádzate aj o jej 3D nadlepenie a vyrastá vám nová mihalnica. Práve preto je vhodné chodiť na pravidelné dopĺňanie, no ak už 3D mihalnice nechcete, stačí počkať, kým postupne vypadajú. Vo všeobecnosti sa však udáva, že 3D pohľad je vhodné čiastočne dopĺňať asi každé 3 týždne.

Môžete ich líčiť a takisto s nimi zaobchádzať ako so svojimi prirodzenými. Pozor však na neopatrné odličovanie a drsné zaobchádzanie napríklad pri umývaní.


Salón vyberajte dôkladne

Ak teda máte dostatok financií a vynovený pohľad vás láka, za vyskúšanie to určite stojí. Veľký pozor si však dajte na salón či kozmetičku, ktorej svoje oči zveríte. Práve jej práca totiž rozhoduje a na vlastnej koži to posítila naša čitateľka Mirka.



„3D mihalnice sa u mňa spájajú s veľkou nespokojnosťou, ale viac to bola nespokojnosť s kozmetičkou než so samotnými mihalnicami. Okrem toho, že ma dotyčná dáma nechala 25 minút čakať, tak bola dosť necitlivá, čo je pri procedúre s očami samo o sebe zlé. Pravdepodobne kvôli svojmu meškaniu sa potom tak ponáhľala, že mi riasy polepila za necelých 40 minút. Pritom mam z viacerých salónov potvrdené, že tá procedúra trvá 1,5 - 2,5 hodiny podľa počtu vlastných rias.

O kvalite jej práce vypovedá aj to, že prvé riasy sa začali odlepovať už po dvoch dňoch, pričom predĺženie by malo vydržať minimálne 1 - 2 týždne. Nakoniec to dopadlo tak, že som sa ich sama snažila zbaviť a robila som všetko pre to, aby som ich na očiach nemala. Na druhej strane - prvý deň vyzerali mihalnice celkom pekne. Predĺžené rozhodne boli, hoci efekt hustých rias ako z reklamy by som asi nikomu neradila očakávať. Tým, že ide o lepenie riasy na riasu, tak ak je váš základ "poredší", predĺžením ich určite nezahustíte.

Takže zhrnuté a podčiarknuté - jednoznačné áno alebo nie na predlžovanie rias povedať nemôžem. Až ma tento šok prejde, tak to možno zvážim a risknem ešte raz. Určite však nie na danom mieste..."

Máte aj vy nejaké vlastné skúsenosti s 3D mihalnicami?

wanda.atlas.sk

Prírodné oleje, ktoré vám zachránia vlasy


Stále hľadáte ten najlepší šampón, kondicionér alebo masku na vlasy, ktorá by vám zaručila nádhernú a zdravú hrivu? Napriek vskutku širokému výberu vlasovej kozmetiky sa niekedy oplatí vyskúšať silu prírody. Výsledky vás môžu neraz príjemne prekvapiť. Krásne vlásky vám pomôžu dosiahnuť napríklad rôzne prírodné oleje. A ktoré sa oplatí vyskúšať?

Makadamiový olej

Jedným z najlepších prírodných olejov na vlasy je cenný makadamiový olej. Tento olej má hydratačné a regeneračné účinky a vlasy ho dobre prijímajú - teda pekne vsiakne a nie je „ťažký". Malé množstvo oleja môžete votrieť do čerstvo umytých vlasov (ale naozaj to nesmiete prehnať, inak vlasy zostanú mastné), alebo ošetriť končeky vlasov.


Vyskúšať možno i zábal na vlasy z makadamiového oleja (buď samotného alebo s prímesou ďalších zložiek ako napríklad žĺtka či med), ktorý necháte na vlasoch pôsobiť aspoň 30 minút a následne dôkladne umyjete. Vlásky budú ošetrené a žiarivo lesklé.



Jojobový olej

Ďalším cenným olejom pre výživu a regeneráciu vlasov je jojobový olej. Poškodené, vysušené a celkovo „ako bez života" vlasy dokáže krásne ošetriť a ozdraviť, vďaka čomu budú i na pohľad krajšie.

Zábal na vlasy z jojobového oleja vám zabezpečí krásne a zdravé vlásky. Stačí primerané množstvo oleja naniesť na vlasy, nechať pôsobiť minimálne 30 minút a potom dôkladne umyť. Kvôli ochrane a regenerácii poškodených končekov vlasov môžete malé množstvo jojobového oleja votrieť do končekov suchých vlasov.


Kokosový olej

Kokosový olej má skutočne všestranné využitie. Okrem toho, že je výborným na ošetrenie pokožky, ozdraví a skrášli i vlasy. Kokosový olej má tuhú konzistenciu, ktorá sa mení na kvapalnú pri teplote asi 25°C. Pokiaľ vám olej stuhne, pred použitím si nechajte potrebné množstvo slabučko nahriať v nejakej nádobke na radiátore alebo ho rozpustite trením vo svojich dlaniach (určite nezohrievajte v mikrovlnnej rúre).



„Kokosovú" vlasovú kúru si urobíte tak, že trošku oleja votriete do vlasov pred umytím a necháte pôsobiť asi 30 minút. Potom vlasy dôkladne umyte. Uvidíte, že vďaka kokosovému oleju sa vaše vlásky budú nádherne ligotať a budú hebké na dotyk. Navyše kokosový olej zabraňuje vypadávaniu vlasov a je vhodný pre všetky vlasové typy.

Toto je trio tých najlepších prírodných olejov na vlasy, i keď aj niektoré ďalšie možno využiť na ošetrenie vlasov. Každá žena je iná a niekedy vám daný olej nemusí sadnúť, takže treba vyskúšať, čo vašim vlasom i vám samej najlepšie vyhovuje. Prírodné oleje sa dajú kúpiť na internete alebo v obchodoch so zdravou výživou (prípadne aj v niektorých drogériách). Orientujte sa na kvalitné za studena lisované oleje (mnohé z nich kúpite aj v bio kvalite).

wanda.atlas.sk

Takto sa tých vyrážok veru nezbavíte!



Najlepšou cestou proti akné je dôkladná prevencia, lenže čo keď už sú vyrážky na svete? Aj v takom prípade je rozhodujúca starostlivosť o pleť a bez pochyby aj o samotné akné. Postupov na efektívnu liečbu je pomerne dosť, no pozor na tie najčastejšie omyly, ktoré krásnej pleti nenahrávajú.

Keď lieky, tak dôkladne

Ak je akné v horšom stave ako len pár vyrážok raz za čas, najlepšou cestou je navštíviť dermatológa. Nie vždy, ale často vie stavu pleti pomôcť a jeho výhodou je aj odborná aplikácia liekov. Tu však dochádza k omylu číslo jeden, a tým je nepravidelná aplikácia predpísaných liekov. Mnohí bojovníci proti akné zabudnú raz za čas na potrebnú mastičku, inokedy vynechajú čistenie tváre predpísanou vodou len kvôli lenivosti. Všetky tieto okolnosti hrajú proti pleti bez vyrážok, takže na pravidelný prísun účinných látok nezabúdajte.


Keď čistiť, tak primerane

Reklamy nás lákajú na desiatky produktov, ktoré nám dokonalo vyčistia tvár, a tak sa nie je čo čudovať, že mnohí ľudia skúšajú pričasté čistenie ako prevenciu proti vzniknutému akné. Umývajú, čistia a drhnú, a to všetko s pocitom, že sa vyrážok zbavia rýchlejšie. Avšak, akné nie je spôsobené iba špinou, takže nadmerné používanie čistiacich produktov nezaváži. Pokožku dokonca môže ešte viac podráždiť, zvlášť, ak je prípravok na čistenie tváre drsnejšieho charakteru.



Keď používať, tak postupne

Polička plná produktov proti akné nie je v domácnostiach ničím výnimočným. V ponuke sú predsa vody, gély, mastičky i peny, tak prečo nevyskúšať všetko, či nie? Odborníci však upozorňujú, že jednému produktu by sme mali dať minimálne dva týždne, kým ukáže možnú silu v boji proti vyrážkam. Takisto nie je vhodné používať viac produktov naraz. Bežný spotrebiteľ totiž nepozná možné interakcie jednotlivých zložiek a riešiť napáchané škody by ste asi spätne nechceli.


Keď nakupovať, tak dôsledne

Omylom je aj nedôslednosť, s ktorou niektorí ľudia vyberajú produkty proti akné. Vždy treba zhodnotiť typ svojej pleti a neoznačovať ju len ako problematickú. Vyrážky sa môžu tvoriť na suchej i mastnej pleti, pričom obe nemajú rady v produktoch alkohol. Takisto by ste mali hľadieť na zložky olejov, pretože suchá pleť ich vyslovene potrebuje, no mastnú môžu zbytočne premastiť.



Keď tlačiť, tak opatrne

Aj keď tlačenie vyrážok je označované za veľký omyl peknej pleti, asi ťažko sa mu dá vyhnúť. S bielymi vyrážkami predsa nebudeme chodiť po svete, takže zásah je jednoducho potrebný. Aj tu však platia isté pravidlá, ktorými predídete katastrofe z neopatrného tlačenia. Ich základom je hygiena, opatrnosť a správny prístup, čo by sa v podstate dalo aplikovať na celkovú starostlivosť o akné.

wanda.atlas.sk

8 spôsobov, ako byť krajšia s olivovým olejom



Olivový olej už dnes patrí k bežnej výbave. Nemáme však na mysli iba kuchyňu, ale aj kúpeľňu, v ktorej sa staráte o svoj vzhľad. Jeho účinky snáď dokazovať netreba, hovorí sa o nich viac ako dosť. Zjemňuje, zvláčňuje, vyhladzuje i vyživuje, presne podľa toho, akým spôsobom ho na svoje telo aplikujete.

Proti suchej pokožke


Na muške má olivový olej hlavne suchú pokožku. Na telo ho môžete aplikovať v jeho surovej podobe - čiže malé množstvo oleja vmasírujte priamo do miest, ktoré sú príliš suché. Pre menej mastný pocit sa odporúča kúpeľ, do ktorého pridáte dve lyžice olivového oleja. Po vysušení bude pokožka jemná, vláčna a hydratovaná.


Proti vráskam

Ak vás začínajú trápiť vrásky, opäť sa obráťte na tú najjednoduchšiu domácu pomoc. Olivovým olejom môžete jemne masírovať miesta, na ktorých vás vrásky trápia, prípadne olej jemne vklepávajte do pokožky. Aj nechcete pokožku vôbec namáhať, navlhčite vatový tampón olivovým olejom a priložte ho na postihnuté miesta. Pre ešte lepšiu starostlivosť o začínajúce vrásky sa do oleja odporúča pridať šťava z citróna.


Proti striám

Najmä budúce mamičky si uvedomujú, aké je dôležité hydratovať pokožku. Na brušku sa vie nepekne natiahnuť a zanechať strie, čomu predchádza práve natieranie olivovým olejom. Strie sa však vedia objavovať aj na bokoch či prsiach, preto nezabúdajte ani na starostlivosť o tieto miesta.



Proti celulitíde

Šikovný recept s olivovým olejom existuje aj pri nepríjemnej téme, ktorou je celulitída. Zmiešajte dve lyžice oleja s mletou kávou a dôkladne masírujte miesta, na ktorých sa vám robia hrbolčeky. Kombinácia týchto dvoch prísad má skvelé účinky a spolu s pravidelnosťou ich môžete aj pocítiť.

Proti suchým chodidlám

Čas chladných mesiacov je tu, a tak dostanú zabrať naše lakte či chodidlá. Ide o partie, ktoré doplácajú na hrubší zimný odev a rýchlo sa vysúšajú. Ako sme už povedali, pomôže im pravidelná dávka olivového oleja, ktorá sa hodí najmä pred spaním.


Proti vysušeným perám

Šupinaté pery nie sú žiadnou lichôtkou, takže sa nezabudnite sa starať ani o ne. Opäť pomôže olivový olej, ktorý zmiešate s hrubozrnným cukrom a pery touto zmesou premasírujete. Cukor sa postará o potrebný píling a olej o výživu a jemnosť pokožky.



Proti vlasom bez života

Olivový olej sa veľmi často spája aj s vlasmi. V spolupráci so žĺtkom sa vie postarať o hydratáciu, ktorú potrebujú suché vlasy, ak doň pridáte trochu mlieka, dosiahnete väčší lesk. Do domácich masiek na vlasy sa často pridáva aj med, ktorý je spolu s olivovým olejom jedným z najväčších prírodných bojovníkov za krásu.


Proti lámavým nechtom

Používanie olivového oleja sa odrazí aj na vašich nechtoch. Pravidelne ich masírujte trochou olivového oleja, čo pomôže nielen im, ale aj pokožke okolo nechtov a na celých rukách. Rýchlou pomocou je aj kúpeľ pre ruky, ktorý pripravíte rovnako ako klasický kúpeľ. Do misky s vodou pridajte trochu olivového oleja a nechajte ruky, nech si odpočinú a načerpajú novú dávku hydratácie a jemnosti.

Čo o vás prezrádza tvar vašich pier?



Tvár toho prezradí skutočne veľa, no teraz nebudeme vravieť o dobre známej mimike. Okrem nej nás prezrádza aj čosi iné, napríklad taký tvar pier. Možno na podobné charakteristiky vôbec nedáte a možno áno, ale jedno je isté - odhaľovanie vášho charakteru analyzovaním tváre môže byť celkom zábava. Tak prečo to neskúsiť?

Plné pery

Pomôžme si celebritnými tvárami, ktoré poznáme takmer všetci. Plné pery propaguje napríklad Scarlett Johansson a ak sa jej tie vaše podobajú, spadáte do rovnakej kategórie.

Plné pery sú veľmi často predmetom obdivu, či dokonca až závisti a bez pochyby sú tým, čo ľuďom pridáva na sexepíle. Zrejme aj vďaka tomu sú ľudia s plnými perami označovaní za sebaisté osobnosti sršiace dôverou a schopnosťou efektívne riešiť zložité situácie. Okrem toho sú často zábavnými osobami, ktoré vedia, čo slovo zábava znamená. K úsmevu dokážu primäť aj ľudí naokolo, a to je jedna z ich najsilnejších vlastností.




Úzke pery

Predstaviteľkou úzkych pier je napríklad Carrie Underwood, no pokojne môžu byť vaše ústa ešte užšie. Dolná pera rovnako tenučká ako tá horná nie je ničím výnimočným, no ako sa dočítate, značí veľmi pozitívne vlastnosti.

Pery bez výrazného objemu sú znamením pokojnej a vyrovnanej osobnosti, ktorej neujdú ani tie najmenšie detaily. Často sleduje situáciu iba z diaľky, no presne rozozná čas, kedy do nej vkročiť. Možno vám tieto vlastnosti znejú ako hanblivosť či plachosť, ale nenechajte sa pomýliť. Ľudia s úzkymi perami vraj dokážu práve vďakasvojmu dobrému úsudku vyjsť zo zložitých situácií či debát ako víťazi. Ktýmto vlastnostiam ešte pridávame, že ide o milujúcich a príjemných ľudí.

Srdcové pery

Hayden Panattiere ukazuje, aké sú to pery v tvare srdca. Výrazná je najmä horná pera, ktorá je pekne vykrojená a tým spolu s dolnou vytvára pomyselný tvar srdca.

Ľudia s takýmito perami sú v prvom rade označovaní ako šťastní, no potrebujú na to dostatok lásky a náklonnosti.Ľudia okolo nich sú pre nich dôležití, no pri riešení situácií dokážu byť prekvapivo nezávislí. Nositelia srdiečkových pier sú takisto sú veľmi vnímaví a zároveň i citliví.




Pery smerom dole

Pery, ktoré sa bez úsmevu otáčajú smerom dole, má napríklad Natalie Portman. Na prvý pohľad tak pôsobí smutným či vážnym dojmom, no aj v tomto prípade zdanie mierne klame.

Na pohľad tajomný človek so „spadnutým" úsmevom môže mnohých odradiť. Ak však nejde o prejav skutočného smútku, ale o prirodzený tvar pier, ide o priateľských ľudí. Často sa však spoliehajú sami na seba a za vlastnými rozhodnutiami aj stoja. Vraví sa, že v nich koluje kreativita a zmysel pre krásu, takže spadnuté kútiky by nemali byť mínusom.

Tak čo, sadla na vás charakteristika podľa vašich pier?

wanda.atlas.sk

sobota 8. októbra 2011

Ochráni nás mejkap pred slnkom?


Pokožka tváre je vystavovaná v každom ročnom období nepriaznivým vplyvom počasia. V lete ju možno chrániť nielen krémami s ochrannými faktormi proti UV lúčom, opaľovacou kozmetikou, ale pomôcť dokáže, ak ste zvyknutá pravidelne sa líčiť, aj mejkap.

Každodenné používanie mejkapu patrí k líčeniu mnohých žien. Viaceré sa ho v letných dňoch vzdajú a chcú dopriať pleti voľnosť. Mnohé však bez mejkapu nejdú ani na pláž. To, či v letných mesiacoch niektorá žena bude používať mejkap alebo nie, záleží len na jej rozhodnutí. Tieto kozmetické prípravky sú však vhodné aj na leto práve pre obsah hydratačných látok, ochrany proti UV lúčom. Samozrejme, zabúdať nemožno ani na to, že zlepšia vzhľad a prekryjú nedostatky.

Ako si vybrať mejkap

Kritérií na výber mejkapu je niekoľko a  na dosiahnutie dobrého výsledku treba všetky dodržať. Najprv je dôležité správne sa rozhodnúť pre typ mejkapu podľa typu pleti.  Ženy by sa mali tými istými pravidlami, ako keď si kupujú kozmetiku na pleť. Napríklad ak je pokožka suchá, treba si zvoliť hydratačný mejkap, ak je pleť problematická, dobré služby urobí korekčný mejkap. Na trhu možno nájsť mejkapy určené na suchú pleť, zmiešanú pleť, mastnú pleť, problematickú pleť, citlivú pleť, ako aj špeciálne mejkapy pre potreby pleti  zničenej liečbou niektorých ochorení. Textúra a krycie schopnosti týchto prípravkov sa rôznia.


  • mejkap si najskôr naneste na ruku, aby ste otestovali jeho krycie schopnosti a konzistenciu
  • v lete sa nosia skôr jemné transparentné tekuté mejkapy, v zime hutnejšie typy s väčšou krycou schopnosťou 
  • v každom prípade však nezabudnite prihliadať na individuálne potreby pleti


Pozor na farbu

Farba mejkapu sa musí vždy zhodovať s aktuálnou farbou vašej pleti. Skúšať ho treba preto na tvári, ako ho otestujte na ruke, vypýtajte si vzorku, ktorú môžete doma vyskúšať na tvári. Vybraný odtieň by sa mal čo najviac zhodovať s farbou vašej pokožky, neskúšajte tmavšou farbu mejkapu docieliť opálený vzhľad a, naopak, vyhnite sa aj príliš bledým farbám, ktoré vám dodajú mŕtvolný vzhľad.

Kedy v lete siahnuť po mejkape

chystáte sa na dôležitú pracovnú schôdzku alebo rande
vaša pokožka  je zosivená a suchá
pleť sa vám v lete príliš leskne
potrebujete prekryť nedostatky pleti
Ako správne nanášať mejkap?

1. Ak mejkap nanášate prstami, naneste na tvár jemné bodky a následne ho rozotierajte od stredu tváre smerom von. Netlačte, jemne ho vklepávajte do pokožky. Okraje tváre rozotrite do stratena, aby nevznikla ostrá hranica medzi namaľovanou tvárou a nenalíčeným krkom.

2. Pri aplikácii mejkapu hubkou sa postupuje takto: mejkap naneste najprv na chrbát ruky a  odtiaľ hubkou na tvár. Jemne ho vtláčajte do pokožky po celej ploche tváre, nezabudnite na prechody medzi tvárou a krkom. Snažte sa mejkap naniesť rovnomerne po celej tvári, špeciálne si dajte pozor na oblasť nosa a očí, kde sa zvykne mejkap usádzať v hrubších vrstvách. Keďže v hubke sa môžu usádzať baktérie, aspoň raz týždenne ju preperte.

3. Ak chcete nanášať mejkap pomocou štetca, zaobstarajte si plochý štetec, najlepšie zo syntetických vlákien, aby nestrácal pri manipulácii tvar. Mejkap naneste najprv na chrbát ruky a potom na tvár. Jemnými ťahmi postupujte od stredu tváre smerom von, prechody rozotrite do stratena. Štetec po aplikácii vyčistite.

Urobia peknú pleť

Syncare Soft touch krycí mejkap - Luxusný krycí mejkap s vysokým obsahom  farebných pigmentov dodá pleti prirodzenú farbu. Mejkap navyše tak prilipne k pokožke, že nikto nespozná tajomstvo nalíčenia.  Mejkap je charakteristický svojou dlhodobou stálosťou a odolnosťou proti dotyku, potu a vode( 437 Sk). Syncare Acne Soft  make-up - pleť s akné potrebuje stále dýchať, no zároveň ju treba aj jemne prekryť a zjednotiť jej štruktúru. Antibakteriálna zložka bráni zápalom a tvorbe akné a postupne lieči už existujúce problémy.

Fond de teint Pinceau,  Bourojois je mejkap, ktorého konzistencia je špeciálne prispôsobená štetcu. Mejkap sa nanáša pootočením štetca a kryje každú časť tváre ako profesionálne mejkapy, navyše  prekrýva nedokonalosti pleti.

Sun Control Make-Up SPF 15, Dermacol je kompaktný krémový mejkap, ktorý zmatňuje pleť a na pleti sa premieňa na púder. Vydrží dlho v neporušenom stave aj v najteplejších dňoch, pleť je vďaka obsahu kyseliny hylaurónovej hydratovaná a nevysušuje sa. Vitamín E pôsobí proti voľným radikálom, vitamín A pleť regeneruje. UV filter a ochranný faktor 15 chránia pred škodlivými účinkami slnka.
Hydra Glow Foundation, Armani je ľahký hydratujúci mejkap pre suchú pleť s ochranným faktorom 15.

Nezabudnite na odlíčenie

Ak mejkap večer dôkladne neodlíčite, upchaté póry a vrásky na seba dlho nenechajú čakať. Výber odličovacej kozmetiky je široký, pri nákupe prihliadajte na typ pleti a najmä myslite na to, že fľaštičky s odličovacími prípravkami nie sú len ozdobou kúpeľne,  ale ich treba aj používať.

O mejkapoch



Vplyv mejkapov na pleť

 Mnoho ľudí sa veľmi mylne domnieva, že mejkap ich pleti škodí, zanáša póry atď. Toto však v tejto dobe nie je už vôbec pravda. Je to skôr naopak, mejkap na pleti vytvorí ochranný film, cez ktorý neprepustí škodlivé vplyvy ako sú kyseliny vo vzduchu alebo smog a tým pleť chránia, fakt, že mejkap kryje nedokonalosti a zjednocuje farbu sa dá označiť za priaznivý "vedľajší" účinok , hlavná úloha mejkapu je pleť chrániť. Večer po dni strávenom v metropole si počas odlíčenia môžeme všimnúť, zostatku tmavo sfarbených nečistôt aj keď ten den pleť nebola nalíčená. To sú časti prachu vo vzduchu, ktoré sa zachytávajú priamo na pleť. Ak má žena na sebe mejkap alebo podkladový krém tieto nečistoty zachytávajúce sa na pleti zostanú na prvej vrstve, teda mejkape a nedostanú sa tak ľahko do pórov. Ak však trávime čas na horskom vzduchu či v mieste kde sa nevyskytujú autá s ich toxickými splodinami pochádzajúcimi z výfukov, je situácia zase iná a nie je nutné pleť natoľko chrániť. V dnešnej dobe je široká škála mejkapov a podkladových krémov, v lekárňach zoženiete tie s antibakteriálnymi zložkami i na precitlivelou pleť, vyberať môžete z rozmanitých možností. Mejkapy majú v sebe všetky UV filtre, hydratačné zložky, ošetrujúce oleje a vitamíny.

Výber

Niektorí ľudia sa dopúšťajú veľa základných chýb, ktorých sa treba vyvarovať. Medzi časté chyby patrí zlý výber odtieňa. Je dobré si uvedomiť, že mejkap sa (okrem výnimočných príležitostí) na krk nenanáša, ale má byť v súlade s jeho odtieňom, väčšina populácie  má žltkastý podtón pleti, výnimočne ružový. Farby vo flakónoch mejkapov sú väčšinou doružova a v sklenenej fľaštičke vyzerajú lepšie ako tie nažltlé a preto po nich niekedy bez väčšieho rozmýšľania siahneme a potom máme úplne odlišnú farbu pleti a krku. Taktiež skúšanie na ruku môže byť mätúce, vierohodnejší test odtieňa získame pri vyskúšaní na hrane tváre. Taktiež je dôležité prispôsobiť výber mejkapu nášmu typu pleti. Kompaktné tuhé mejkapy sa nehodia pre suchú pleť a mastnej pleti zase neprospejú tie s väčším podielom olejových hydratačných zložiek. V letných mesiacoch je lepšie pre denné nosenie zvoliť ľahký stredne alebo ľahko krycí hydratačný mejkap a v zimných podstatne hutnejšie, ktorý nie je na báze vody. Taktiež nie je nutné pleť zbytočne prepudrovávať na docielenie neprirodzeného nánosu púdru, naopak úplne jemný prirodzený lesk pleti pôsobí lepšie, než viditeľná vrstva na nose, mnoho modeliek na módnych prehliadkach je nalíčená špeciálne tak, aby sa určité časti ich pleti ľahko leskli a výsledok bol viac prirodzený.

Aplikácia

 Tekutý mejkap je potrebné naniesť na tvár v mnohých malých bodoch od seba vzdialených cca 2 cm a potom pomaly rozotierať, štyri bodky pre rovnomerné rozotrenie nestačí. Pri aplikácii mejkapu nevynechávame očné viečka a očné okolie. Ak je pleť suchá a trápi vás tvorenie šupiniek, tak mejkap nanášajte poklopaním prstov namiesto roztierania. Keď sa rozhodneme pre variant aplikácie štetcom či hubkami je nutné ich po každom použití vyčistiť v dezinfekciu na kozmetické štetce (k zakúpeniu v parfumériách či profesionálnych predajniach s líčením) alebo vlažnej vode s kvapkou jemného šampónu. Inak sa z vašich aplikátorov stane sídlo baktérií, ktoré vašej pleti prospievať rozhodne nebudú. Zafixovanie púdrom by sa malo uskutočniť najneskôr do 3 minút po nanesení mejkapu.

Guerlain Parure Extreme Make-up


 Dnešným objektom je produkt jednej z nesporne najuznávanejších kozmetických značiek, skvelého Guerlain. Je načase si ujasniť, že títo majstri kozmetického remesla nevymysleli len legendárny bronzer Terracota, ale majú za sebou ďalšie, rovnako úspešné výsledky.

 Mejkap Parure Extreme je ľahko zamilovateľný už len vďaka luxusnému zlatému flakónu, ktorý na prvý pohľad napovedá o obsahu vyššej triedy. Objem 30 ml je veľmi slušný základ pre váš kozmetický kufrík. Samotný mejkap sa pýši ochranným faktorom SPF 25, ktorý jednoznačne odrazí nebezpečné lúče od vašej tváre, jedinou nevýhodou je, že všeobecne produkty obsahujúce vyšší SPF, robia vašu tvár na fotografiách svetlejšie. Naopak veľmi dobrou správou tohot mejkapu je jeho výborná roztierateľnosť a následný efekt.

Výsledok je matný, napriek tomu však veľmi prirodzený a porovnateľný s air brush. Nezaťažuje pleť a mikročasticami ju rozjasní aj pri akokoľvek náročnom ráne. Mejkap Je vytvorený tak, aby sa prispôsobil teplote tela, vonkajším podmienkam či stresu. Pre nás je ale dôležité, že bez najmenšej úpravy vydrží perfektne po dobu ôsmich hodín a po ľahkom prepudrovaní v problematických zónach s ním prečkáte celý pracovný deň. mejkap má stredné až silné krytie a ako bonus, je vodeodolný. S výberom zo škály odtieňov vám poradia pracovníčka vašej najbližšej parfumérie.

utorok 4. októbra 2011

Roberto Cavalli

Roberto Cavalli - všetci ho milujú pre jeho schopnosť vzkriesiť prostredníctvom svojich modelov sexappeal aj tam, kde zdanlivo nie je. A aj napriek tomu, že jeho talentu dlho zacláňala sláva Versaceho, dnes patrí k najžiarivejším velikánom svetovej módnej scény.

Narodil sa v prostredí florentskej umeleckej rodiny v roku 1940. Jeho mama bola krajčírka a starý otec, Giuseppe Rossi, impresionistický maliar. V osobnosti mladého Roberta Cavalliho sa stretlo umelecké nadanie s tradíciou. Prvé, s čím začal experimentovať, bola maľba na textil. Svoje tričká s florálnymi vzormi a portrétmi ponúkol zástupcom talianskeho odevného priemyselu. Zaznamenali obrovský úspech. Počas svojich experimentov viac-menej náhodou začal maľovať a tlačiť aj na kožu. Tu nastal skutočný zlom. V tomto smere sa dnes Cavallimu pripisuje prvenstvo, pretože nikto iný pred ním také niečo neskúsil. Správy o kvalite jeho dekoratívnych výtvorov sa šírili a pre svoje kolekcie ich čoskoro začali kupovať slávné dizajnérske domy ako Hermés či Pierre Cardin.

Skutočný začiatok kariéry návrhára Roberta Cavalliho nastal s nástupom medzinárodného úspechu po debutovej módnej prehliadke, ktorú predstavil v roku 1972. Roberto Cavalli predkladal na tácke to, po čom mnohí túžili: byť sexi a šokovať. Preslávili ho imitácie zvieracích vzorov leoparda, tigra či aligátora, používanie jasných farieb, zdobenie denimu flitrami, čipkou, výšivkami a glitrovou potlačou, ale aj rafinované ženské strihy, ktoré na prehliadkach žali obrovský úspech. Po prvých megaúspešných kolekciách sa v roku 1994 rozhodol uviesť prvú kolekciu džínsovej módy, ktorá zaujala predovšetkým mladých a spustila lavínu otvárania nových predajní. Uviedol špeciálne línie značky pre mužov i ženy, líniu mladej módy a džínsov Just Cavalli, líniu Angel pre deti, líniu pleteného tovaru Class, Freedom zameranú na oblečenie casual, dve línie bielizne a kolekciu plážového oblečenia a plaviek. Vo veľkom sa začal zameriavať aj na doplnky - od okuliarov a hodiniek cez kabelky, parfumy a topánky až po doplnky do interiéru.

Hovorí sa, že bez Roberta Cavalliho by si rockové hviezdy dodnes obliekali úzke kožené nohavice a nosili stapaté háro. Keď sa v deväťdesiatych rokoch v jeho modeloch objavili Madonna, Kate Moss a Naomi Camp­bell, svet ich nasledoval. Pridali sa Victoria a David Beckhamovci, dievčatá z Destiny´s Child, Beyoncé či Shakira. Najväčšie sexsymboly hudobného neba, ako Britney Spears, Christina Auguilera alebo Alicia Keys, sa vždy znova a znova obracajú práve na Cavalliho so zákazkami na šaty pre svoje klipy a koncertné turné. Keď si v roku 1999 otvoril obchod na Fifth Avenue v New Yorku, módna ikona Sarah Jessica Parker a jej kolegyne zo seriálu Sex v meste sa nad ním okamžite ujali patronátu. Priam do extrému jeho kreácie svojou odvahou dotiahla aj škandalózna Paris Hilton, ktorej mnohé eroticky podfarbené excesy sa odohrávali práve v šatách od Cavalliho.

Nino Cerruti



Módny návrhár a stylista Nino Cerruti sa narodil 25. septembra 1930 v Taliansku. Prevzal podnik po smrti jeho otca. Ninov starý otec založil textilný závod v roku 1881 (Lanificio fratelli Cerruti). Tento rok je príznačný aj pre jeho vône, ktoré nesú názov "1881″. Inšpirovaný výbornými skúsenosťami pri výrobe textilu sa Cerruti pustil v neskorších 50-tych rokoch do výroby odevov. Jeho prvá pánska kolekcia s názvom Hitman bola uvedená v roku 1957 a bola považovaná za revolúciu v pánskom oblečnení.

Prvý butik Cerruti bol otvorený v roku 1967 na Place de la Madeleine v Paríži, kam Cerruti presťahoval sídlo spoločnosti kvoli tomu, aby bol bližšie k medzinárodnej móde. V priebehu niekoľkých rokov Cerruti vyprodukoval kolekciu pánskeho a dámskeho oblečenia, luxusnú ready-to-wear kolekciu s názvom Cerruti Arte, Cerruti Jeans, Cerruti business collection pre pánov a taktiež niekoľko parfums a vôní.

V októbri 2000, v snahe o globálnu expanziu predal Nino Cerruti 51 % zo svojej spoločnosti talianskej priemyselnej skupine Fin.Part, ktorá neskôr odkúpila aj zvyšok spoločnosti. Nino Cerruti mal vtedy 71 rokov. V roku 2002 bola teda kolekcia Jar/Leto poslednou kolekciou navrhovanou Ninom Cerrutim. Nino Cerruti však neukončil kontakty so svojou bývalou spoločnosťou, naopak, pravidelne sa zúčastňoval módnych prehliadok tejto značky.

Cerruti franšízingové predajne nájdete v mestách ako sú Miláno, Cosenza, Madrid, Londýn, Mníchov, Štokholm, Atény, Birmingham, Rijád, Moskva, New York, Hong Kong, Damask a Tokio.

Bvlgari



História značky Bvlgari je vlastne životným príbehom Gréka Sotiria Bulgariho, ktorý sa rovnako ako jeho predkovia, venoval výrobe vzácnych strieborných šperkov. V roku 1879 odišiel z gréckej dedinky Kallarrytes do Talianska a usadil sa v malebnom Ríme. Svoje šperky najskôr, takisto ako jeho otec Giorgios, ponúkal len po domoch a na ulici Pincio pred Francúzskou akadémiou. Neskôr si však splnil dávny sen a otvoril si vlastnú predajňu na ulici Via Sistina 85. Významným rokom v histórii bol rok 1905, kedy si Sotirio otvoril obchod na luxusnej ulici Via dei Condotti 10 a aby prilákal zákazníkov, pomenoval ho podľa románu uznávaného spisovateľa Charlesa Dickensa, „Old Curiosity Shop." Neponúkal tu obyčajné šperky, starostlivo vyberal najkrajšie a najvzácnejšie kúsky, aby nimi zaujal turistov. Postupom času sa mu podarilo získať si svoju klientelu a v radoch známych ľudí bolo jeho meno zosobnením nádhernej a kvalitnej práce.

Jeho práca sa stala inšpiráciou i pre jeho deti, Giorgia a Constantina, ktoré po otcovej smrti, v roku 1934, zrekonštruovali jeho obchod. Priestory tohto obchodu sú do dnešného dňa srdcom všetkých predajní Bvlgari. Dobré meno značky Bvlgari rástlo každým krokom, a tak sa firma v roku 1970 rozhodla otvoriť svoje predajne aj v New Yorku, Ženeve, Monte Carle a v hlavnom meste elegancie a štýlu, v Paríži.

V roku 1984 Giorgiovi synovia Paolo a Nicola vzali spoločnosť do vlastných rúk, aby ju viedli s rovnakou húževnatosťou, ako ich otec a strýko. Činnosti Bvlgari opäť rozšírili aj do iných oblastí pôsobenia. V roku 1993 vznikol prvý parfum Bvlgari, „Eau de parfums Cologne au thé vert", ktorému rozhodne nechýbala zmyselná vôňa a šmrnc. Vznikla tiež prvá kolekcia hodvábnych šatiek, kožených dámskych kabeliek, slnečných okuliarov či darčekových predmetov. Filozofiou je luxus a kvalita služieb, typické znaky výrobkov značky Bvlgari.

Kate Moss



Kate Moss, celým menom Katherine Ann Moss, sa narodila 16.1.1974 v londýnskom Croydonu vo Veľkej Británii. Kate neurobil slávnou jej vzhľad, ale celá jej osobnosť. Kate bola "objavená" v roku 1988, keď sa vracala z rodinnej dovolenky na Bahamách do Anglicka. Na letisku si ju všimla Sarah Doukas z modelingovej agentúry Storm. V tej dobe mala Kate 14 rokov.

Veľký úspech zaznamenala už vďaka prvému fotografovaniu pre časopis The Face, kde sa objavila na obálke nahá. Kate bola na modelku neobyčajne nízka a v porovnaní so supermodelkami 80.rokov aj veľmi chudá. A práve preto sa stala novou ikonou antimodelky a odštartovala novú vlnu v modelingu, tzv. waif look (waif - anglicky zanedbanec, otrhanec, vagabund).

V roku 1992 sa Kate zoznámila s Calvinom Kleinom a čoskoro sa stala jeho múzou a tvárou pre kolekciu oblečenia aj pre parfums Obsession /posadnutosť/. Bola idolom pre mládež celého sveta. Kate sa objavila a stále sa objavuje aj na obálkach prestížnych módnych časopisov celého sveta. Za svoju dlholetú kariéru spolupracovala s mnohými významnými fotografmi, napr. Mario Testino, Mario Sorrenti, Juergen Teller, či Peter Lindbergh.

Okrem modelingu sa Kate zaujíma aj o módne návrhárstvo. Pôvabná modelka navrhuje aj vlastnú značku oblečenia pre luxusný britský reťazec Topshop, s ktorým v roku 2007 podpísala zmluvu a navrhla svoju prvú kolekciu oblečenia a doplnkov. V tom istom roku predstavila aj vlastnú vôňu s názvom Kate Moss.

Calvin Klein



Calvin Klein bol prvým módnym návrhárom, ktorý miesto elegancie stavil na praktickosť a pohodlnosť. Vďaka tomu, že vystihol zmeny v životnom štýle mladých ľudí, dokázal preraziť na trhu. V sedemdesiatych rokoch vystupuje z anonymity a zakladá vlastnú značku, ktorá sa stane v módnom svete pojmom. V roku 1969 vychádza z dielne Calvina Kleina jeho prvá kolekcia dámskych a pánskych kabátov. Jeho štýl pôsobil nadčasovo až drzo. O dva roky sa do dámskej kolekcie dostalo aj spodné prádlo a športové odevy.

Ozajstnú pozornosť si však značka získala až po uvedení rifľovej kolekcie. Calvin, sa ako jeden z prvých návrhárov nezľakol ľudového materiálu, džínsoviny, a vytvoril z nej nezabudnuteľné kolekcie. Už za prvý týždeň v roku 1978, kedy sa jeho džínsy objavili na trhu, sa ich predalo vyše dvestotisíc kusov. Kolekciu sprevádzala kontroverzná reklama, ktorá vyvolala veľký škandál. Herečka Brooke Shieldsová sa totiž na plagátoch ukázala iba v jedinom kuse oblečenia - rifliach Calvin Klein.
 

V roku 1985 uviedla spoločnosť Calvin Klein na trh svoje prvé parfums. Vždy provokatívny Calvin Klein sa nad tvorbou parfums zamýšľal už pri štúdiu návrhárstva na vysokej škole. Už vtedy ho vône fascinovali ako „silná, neviditeľná zbraň". Bral ich ako prostriedok na vytváranie „uceleného pocitu", súčasť šiat, ktoré navrhoval.

Calvin Klein prišiel na trh aj s ďalším úspešným vynálezom: unisex. Ten podľa jeho názoru najlepšie vystihuje rovnoprávnosť pohlaví. Navrhol napr. unisexovú spodnú bielizeň či unisexovú vôňu.

Chyby pri odličovaní, ktorými si ničíte pleť

Aj keď odličovanie mnohé berieme ako nutné zlo, stále je dobre, že na slovko „nutné" nedáme dopustiť. Do čistenia tváre by sme sa mali púšťať večer čo večer a pleti dopriavať len to najlepšie. A aby vaše odličovanie takým aj bolo, vyvarujte sa najčastejším chybám, ktorými tvári iba škodíte.

Voda nestačí - nikdy!

Ak ste zvyknutá oplachovať si tvár iba vodou, mali by ste vedieť, že tento úkon za nejakú pleťovú očistu považovať nemožno. Ide skôr o osvieženie pleti, o zmytie povrchových nečistôt, lenže v póroch toho voda zanechá až príliš veľa. Aj vtedy, keď na tvári nemáte mejkap, by ste teda mali okrem vody použiť aj čistiace mlieko, ktoré vďaka svojmu zloženiu rozpustí nečistoty usadené v póroch. Počas bežného dňa sa ich tam nazbiera až-až, takže zbytočne neriskujte, že narobia na tvári neplechu. Následné tonikum čistenie dokončí a vaša pleť je pripravená na výživu z večerného krému.
Na mejkap so správnymi produktmi

Ak máte na tvári mejkap a chystáte sa odličovať, snáď netreba pripomínať, že tu voda nestačí už vôbec. Líčenie dokonalo rozpúšťajú odličovacie mlieka, ktoré sú prispôsobené konkrétne na zloženie mejkapu. Síce sú v ponuke aj 2 v 1, no na oči sa hodí špeciálny odličovač, ktorý si so špirálou poradí o niečo lpšie. Navyše osviežuje aj okolie očí, ktoré si zaslúži špeciálnu starostlivosť.


Vodeodoloná špirála je však osobitou kapitolou. Tu by ste mali na produkty 2 v 1 úplne zabudnúť a v drogérii pohľadajte odličovač špeciálne na tento druh maskary. Odolnú čiernu farbu odlíči jednoduchšie a rýchlejšie, pretože v prípade bežných odličovačov by ste mihalnice iba zbytočne namáhali. Opakovaným, sileným či nešetrným pretieraním očí vatovým tampónom môžete oslabiť ich uchytenie, ktoré má iba 2 milimetre.

Žiadne drhnutie

Namáhať by ste nemali mihalnice, ale ani pleť. Najlepšie je robiť vatovými tampónmi jemné krúživé pohyby, ktoré fungujú aj ako masáž pre lepšie prekrvenie pokožky. Neskúšajte žiadne drhnutie, ktoré kožu naťahuje a takisto je dôležité, aby ste pleť vyčistili dôkladne. Skončite teda až vtedy, keď na vatovom tampóne nezostávajú žiadne nečistoty a aby ste si ich stále neroznášali po tvári, špinavý tampón stále meňte za nový, dokým nezostane celkom čistý.

Zájdite aj na krk

Veľmi častou chybou pri odličovaní je aj to, že ženy zabúdajú na krk. Aj táto partia je náchylná na rýchlejšie starnutie a zanedbaná starostlivosť o jeho pokožku tomu môže napomáhať. Čistiacim mliekom a vatovým tampónom preto zachádzajte aj nižšie ako len na tvár a tam, samozrejme, aplikujte aj krém po odlíčení.
wanda.atlas.sk

Zoštíhľujúce líčenie pre guľatú tvár

Kedy mejkap škodí?

Múdru vetičku - dobrý sluha, ale zlý pán - by sme mohli aplikovať na tisícky vecí a v mierne prenesenom význame dokonca aj na mejkap. Ten je síce najlepším priateľom miliónov žien na celej zemi, ale predsa len dokáže uškodiť. Dôležité však je, že jeho negatívnym vplyvom môžete samy predísť.

mejkap škodí, keď:

...ho neodlíčite

Dokonalé odlíčenie a následne aj vyčistenie pleti je úplným základom, teda aspoň v prípade, že chcete mať skutočne peknú pleť. Večerná desaťminútovka nad umývadlom zaistí, že sa pleť môže v noci dostatočne prečistiť a ak na ňu čo len raz za čas pozabudnete, na následky nebudete dlho čakať. Upchaté póry urobia svoje a verte, že sa ich budete zbavovať dlhšie, ako by ste venovali jednému dôkladnému vyčisteniu tváre.
... vysušuje
Väčšina mejkapov má v popise práce aj čiastočné hydratovanie pleti, ale nemali by ste sa na to spoliehať. Toto pozitívum navyše neobsahuje každý jeden mejkap a niektoré produkty dokážu presný opak. Po ich priamom aplikovaní sa na pokožke vytvárajú viditeľné šupinky a suchšie miesta, ktoré bez mejkapu na tvári neboli, takže vinníka odhalíte veľmi rýchlo. Väčšinou ide o mejkapy penového charakteru, takže si ich pred kúpením určite najskôr otestujte.



... je starý
Dátum spotreby je veľmi dôležitý aj na kozmetike. Na rozdiel od potravín nemusíte na prvý pohľad rozoznať, či ste ešte v limite alebo nie, preto si tieto malé čísla na obaloch radšej sledujte. Mejkap po záruke môže narobiť veľké škody ako napríklad sčervenanie pokožky, vyrážky či vážnejšie kožné problémy, a to vám určite za ušetrené peniaze nestojí. Dbajte aj na to, ako svoje líčidlá skladujete, pretože aj to má vplyv na ich stav. Vo vlhkom a teplom prostredí sa baktériám darí lepšie ako kdekoľvek inde a množiť sa vedia aj v kozmetike. Pozor teda na to, nádobky dobre uzatvárajte a držte ich na suchých a tmavších miestach.

... ho požičiavate
Spomenuli sme už baktérie, ktoré sa do kozmetiky dostávajú automaticky po ich otvorení. Aj preto sa odporúča mejkap nanášať hubkou, ktorú pravidelne čistíte a nie prstami, ktoré sú často prenášačmi baktérií. V ďalšom rade je však dôležité, aby ste svoju kozmetiku nepožičiavali každej jednej kamarátke, ktorá si práve potrebuje premejkapovať tvár. Nikdy neviete, aké baktérie vám môže do kozmetiky vniesť a myslite na to, že aj akné vzniká nahromadením baktérií. mejkap (i ostatnú kozmetiku) si teda vyhraďte len pre svoje použitie a s otravnými kamarátkami nemajte zmilovanie. Radšej...
wanda.atlas.sk

Skúška:Ktorý druh mejkapu je najlepší?

Ako vyzerať skvelo aj bez mejkapu?


Počas leta sme podobnú dilemu neriešili. Dostatok slnečných lúčov nám dal farbu, ktorá mejkap nepotrebovala a ak patríte k pehuľkám, o problém ste mali celkom postarané. Na tvári dostala priestor hlavne maskara či rúž a proces líčenia bol hotový. Čo však teraz, keď sa už na opálenie nemôžete spoliehať a vrstvy mejkapu takisto nie sú tým, po čom túžite? Pomôžte si malými optickými trikmi, ktoré sčasti vyvážia absenciu mejkapu.

Obočie je dôležité

Keď sa zadívate na svoju nenalíčenú tvár, čo si všimnete ako prvé. U mnohých žien sú to oči, ktoré sa môžu strácať, sú malé či nevýrazné. V takomto prípade sa pozrite nad ne a zhodnoťte, či by sa s obočím nedalo niečo urobiť. To správne vytvarované totiž dodáva tvári nový výraz, robí oči väčšími a výraznejšími a takisto pôsobí ako optický lifting tváre. Netrhajte však nepremyslene či nasilu, von by malo ísť iba to, čo bráni prirodzenému oblúku vášho obočia.

Klieštiky spravia veľa

S očami urobíte zázraky aj tou najklasickejšou fintou zo všetkých. Zoberte do ruky kliešte na mihalnice a vytočte ich. Táto kozmetická pomôcka sa radí k tzv. must have alebo po našom musíte mať, ale to by ste už dávno mali vedieť. Vytočené mihalnice skutočne zväčšia oči, len pozor na správny postup. Kliešte pritlačte takmer pri korienkoch mihalníc, aby ste nevytvorili neprirodzený efekt a ak chcete, aby účinok vydržal dlhšie, kliešte trochu nahrejte fénom.

Nezabúdajte na krém

Ak sa radíte k ženám, ktoré na mejkap príliš nie sú, určite ste si osvojili pravidelné používanie krému. Suchá pokožka totiž vyzerá staršie, unavene či nepekne a tomu predchádza práve krém. Jeho hydratačné zložky zvláčnia pokožku až do hĺbky, no vo váš prospech navonok hrá fakt, že nakrémovaná pleť vyzerá o poznanie čerstvejšie, mladšie a lepšie.

Úlohu hrá aj oblečenie

Aby sme sa netočili len okolo kozmetiky a tváre, pozrite aj na to, čo máte na sebe. Jasné farby vedia farbe pokožky pomôcť a dodajú jej iskru a jas. Ak sú teda neutrálne odtiene tým, čo máte na sebe najčastejšie, určite by to raz za čas chcelo zmenu. Kvôli celkovému dojmu, ale aj s ohľadom na vašu pleť.
S oblečením a spája ešte jeden trik, ktorý je naozaj iba trikom. Ak mierne poodhalíte kožu aj na inej časti tela ako na tvári (na mysli máme napríklad hlbší výstrih), primárna pozornosť určite nebude smerovať na vašu nenalíčenú tvár. Okrem takejto sexi ženskej provokácie si však môžete zvoliť aj zaujímavý účes alebo outfit, ktorý zaručene odvedie pozornosť, ak si nenalíčenou tvárou nie ste celkom istá.
wanda.atlas.sk