Vizitkou každej ženy sú dokonale upravené nechty. Nikdy nemáte príležitosť urobiť dvakrát prvý dojem. Zrovna ruky a nechty majiteľku predstaví a vypovie o nej veľa dôležitých maličkostí. Preto je potrebné venovať sa starostlivosti o nechty a ruky pravidelne a dôkladne.
Každodenné namáhaniu pokožky rúk, či už v zamestnaní či pri domácich prácach, prispieva k lámavosti nechtov, tvorbe zádery a celkovému vysušenie rúk.
Počasie tiež hrá do určitej miery svoju úlohu. V každej ročnej dobe musíme pokožke rúk a tým aj nechtom venovať dostatočnú starostlivosť.
Zimné obdobie má ale nesporne väčší negatívny dopad na vysúšanie pokožky rúk a zdravé nechty.
Starostlivosť o ruky a ich pokožku
Na suchú pokožku rúk sa odporúča použitie hydratačného glycerinového mydla a samozrejme hydratačného krému.
Aspoň raz týždenne je dobré dopriať svojim rukám masáž.
Tip redakcie: Po umytí mydlom ponorte ruky najskôr do masážneho oleja alebo len potrite krémom na ruky. Jednotlivé prsty masírujte zhora nadol, potom namasírujte vnútornú stranu dlaní. Zabudnúť nesmiete tiež na jemnú masáž kožičky okolo nechtov - zabránite tak tvorbe zádery. Veľmi príjemná je i masáž namáhaného zápästia (napr. z manipulácie s počítačovou myšou). Na záver celej tejto procedúry položíme ruky na rovnú podložku a niekoľkokrát je od končekov prstov cez chrbát ruky a zápästia pohladíme. Venujete ak svojim rukám pravidelne čas, verte, že sa vám odvďačí.
Starostlivosť o nechty
Ako správne urobiť manikúru? Základ v starostlivosti o nechty tvoria predovšetkým kvalitný pilník. Nechty pilujte od kraja do stredu do tvaru oválu alebo obdĺžnika.
Ak si nechty nelakujú, preleštite si ich leštičkou na nechty. Budú sa krásne lesknúť a navyše im to prospeje.
Jemnú kožtičku okolo nechtov nikdy nestriháme! V ideálnom prípade namočíme prsty na niekoľko minút do vlažnej olejové kúpele a potom kožičku okolo nechtov opatrne zatlačíme drevenou tyčinkou.
Vyhneme sa tým tvorbe nepríjemných zádery.
Aby sme sa vyhli nepríjemnému sfarbenie nechtov po výrazných farbách lakov, nanášame vždy ako prvú vrstvu lak bezfarebný, najlepšie špeciálny podkladový, vyživujúce a zvlhčujúci.
Stará, čiastočne zotretá vrstva farebného laku vyzerá veľmi nepekne, preto nechty radšej odlakujte hneď, ako spozorujete prvé nedokonalosti. Je lepšie používať odlakovače bez acetónu as obsahom ochranných látok, vitamínu E alebo lanolínu.
Cez všetky tieto preventívne opatrenia, ako je používanie šetrných odlakovačov a lakov, používanie podkladových lakov a podobne, nechty často veľmi trpia najrôznejšími neduhy ako je štiepeniu, lámavosť.
Výborným pomocníkom pri starostlivosti o nechty sú tiež rôzne vitamínové kapsuly.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára